Kommenteeri

JNG Investments omandab 100% osaluse AS Balt-Hellinis

JNG Investments omandab 100% osaluse AS Balt-Hellinis.

Tehingu käigus omandab JNG Investments OÜ enamusosaluse Tartu hulgimüüjas AS Balt-Hellinis, mis varustab toidu tootmise ja töötlemisega seotud ettevõtteid toorainetega.

Balt-Hellin jääb JNG Investments grupi eraldiseisvaks ettevõtteks. Osaluse omandamiseks on vaja Konkurentsiameti luba.

JNG Investments grupi esindaja Kait Liinevi sõnul on neil vaja kasvada toitlustussektori hulgimüügi valdkonnas, kuna tarnijate ootused nende suhtes Baltikumi turul on ambitsioonikad. Grupil on seoses HORECA toodetega mitmeid laienemise plaane, mis siiani on olnud liialt väikese müügiorganisatsiooni tõttu ootel. Kuigi Covid-19 viiruse periood ja sõja mõjutused on olnud toitlustuse ning toiduainetetööstuse sektorile väga rasked, usub grupp, et sektor siiski taastub pikas perspektiivis. Balt-Hellini töötajate näol on tegemist toitlustusprofessionaalidega ja nende poolt 30 aasta jooksul kogutud oskusteave on hindamatu. Nüüd on grupil ressursse, mille abil asuda teostama Baltikumi toitlustusprojekte.

Balt-Hellini asutas pagarmeister Otto Schütt Tartusse 1993. aastal. Kaubandusettevõttena pakutakse ca 1700 ärikliendile Lääne-Euroopa ja rahvusvahelist päritolu tooraineid, mida klientidel oma tööks vaja läheb. Nimekad ja tunnustatud rahvusvahelised partnerid toetavad kliente ka toodete väljatöötamisel ja edasi arendamisel. Balt-Hellini klientideks on kohvikud, restoranid, pagari- ja kondiitritööstused, toidutööstusettevõtted, tankla- ja jaeketid kõigis kolmes Balti riigis. Ettevõtte eelmise majandusaasta käive oli 12,9 miljonit eurot.

Baltikumis tegutseva JNG Investments OÜ kontserni, mille põhitegevusteks on toidu- ja esmatarbekaupade ning määrdeainete hulgimüük ja logistiliste teenuste osutamine, tuntumad firmad on Jungenti kaubamärgi all tegutsevad müügi- ja turundusettevõtted ning Via 3L kaubamärgi all tegutsevad logistikaettevõtted.


Grupi konsolideeritud müügitulu oli eelmisel majandusaastal 159,5 miljonit eurot ning selle käibe saavutamiseks on grupil üle 7500 püsikliendi. Grupis töötas 2022 aasta jaanuarikuu seisuga ligikaudu 700 töötajat ja talle tarnivad kaupa rohkem kui 60 rahvusvahelist ettevõtet.Ave Roomets

Balt-Hellin AS

ave@hellin.ee

+3725051053

Kait Liinev

JNG Investments OÜ

kait@jungent.eu

+3725015135Lisa kommentaar

Email again:
G-7Y9NEC60J4